Náš trénink vychází z thaiského boxu, protože se jedná o maximálně účinné a komplexní bojové umění. Díky zkušenostem s ostatními bojovými sporty zařazujeme do programu techniky z kickboxu, K1,..  Každý z vás si tak může osvojit styl, který mu nejlépe sedne!

 

Thaibox - MUAYTHAI

Velmi staré bojové umění, vyvinuté nejprve k sebeobraně, brzy však provozováno jako jeden z nejstarších bojových sportů. V historii se bojovalo  bez rukavic, bojovníci si omotávali ruce žíněmi nebo provazy, některé prameny uvádějí dokonce i polepení takovýchto bandáží rozdrceným sklem! Borci provozující Muaythai byli a jsou stále proslulí svou neuvěřitelnou tvrdostí a houževnatostí.

Muaythai kromě všech technik boxu využívá hlavně práci nohou a kolen, v některých zápasech, pokud se borci dohodnou, i technik loktů. Častá je práce v typickém klinči, kdy jsou oba borci zaklesnuti rukama většinou kolem krku soupeře a častují se kopy koleny, propracované jsou i techniky strhů.  Využití těchto technik činí z Muay thai jeden z nejtvrdších bojových sportů a samozřejmě i účinou a nekompromisní sebeobranu.

Během tréninku používáme chráničů, nejdůležitější jsou chrániče na holeně, osobně doporučujeme i chránič na kolena, suspenzor je samozřejmostí, a přestože tento sport vypadá pro nezúčastněného velice nebezpečně, z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že zranění nejsou častá, ani příliš vážná, většinou jsou způsobená právě nevhodnou výstrojí, případně přetrénováním.

 

KICKBOX

Naopak jeden z nejmladších bojových sportů, vznik v USA, kde na konci minulého století masivní rozvoj bojových sportů a umění volal po zápasech mezi jednotlivými styly, za účelem zjištění, který styl (zápasník) je nejlepší, nicméně brán velký ohled na ochranu zdraví zápasníků. ( samozřejmě to nebylo porovnání komplexní, bojuje se v postoji, tedy bez možnosti využití pák, porazů  a boje na zemi.) Kickboxeři využívají boxerských technik a vybírají si z nepřeberného množství technik kopů známých bojových umění - Karate-do, Teakwondo,Savate, Capoeiry a v neposlední řadě Muay thai. My se po zkušenostech přikláníme právě  k technice kopů z Muaythai pro jejich bezkonkurenční tvrdost. Samozřejmně se na tréninku zaměřujeme i na kopy, které Muay thai nevyužívá, ale které je důležité znát, minimálně pro ten případ, že je soupeř na vás použije. Krása bojových sportů oproti bojovým uměním však spočívá v tom, že vy jako bojovníci máte možnost vybrat si techniky a styl boje, který vám vyhovuje!

Kickbox má několik disciplín, rozdělení podle tvrdosti a povolených technik - semicontakt (též americké karate) - zápas je zastavován ihned po zasažení bodované části těla soupeře, lightcontact - soupeř nesmí být udeřen plnou silou, fullcontact- techniky prováděné plnou silou, kickbox (nebo také kickbox lowkick) oproti fullcontact povoleny i kopy na nohy soupeře původem z thaiského boxu. Další formou je potom K1, zde je  kickbox lowkick doplněn o kopy kolenem, v klinči je však povoleno jen jedno koleno.